muve swap

muve swap
 
 
 
 
 
Zła nazwa użytkownika lub hasło!
 
  zapamiętaj mnie
 
nie pamiętam hasła Zaloguj Nie mam jeszcze konta
 
 

Forum / posty użytkownika

POWRÓT DO FORUM
 
StrangeGuy
 
  1 ... 1 2 3 4 ... 4  
 
 
 
POST z wątku: Napęd optyczny
o sprzęcie
 
 

Witam, mam pytanie odnośnie napędu optycznego.

Gdy włożę płytę z jednej gry, to wczytuje ją szybko, bez problemu, ale gdy wezmę inną , to wczytuje ją bardzo długo , a proces instalacji trwa jeszcze dłużej. Czy to oznacza, że napęd jest za "stary" dla tej konkretnej płyty? Z drugiej strony oba produkty są w miare nowe, więc nie rozumiem czemu nie które płytki mi tak "zamulają" w napędzie.  Nośnik w obu przypadkach to DVD.

data ostatniej edycji: 2012-07-31, 21:10:21

url
 
 
na każdy temat
 
 
Odpowiedź na posta Samuraai_Muve (2012-07-16, 12:57:12)

Wasze wypowiedzi zostały póki co wydrukowane i będzie meeting w firmie z analizą Waszych uwag. Chcemy też forum "odczepić" od swapa, w sensie zrobić go jako oddzielną platformę.

Rozumiem że to odczepianie ma spowodować łatwiejszą pracę nad forum?


url
 
 
na każdy temat
 
 
Odpowiedź na posta gpg.wiercioch (2012-07-14, 01:48:05)

Oczywiście zgadzam się z tym co napisałeś. Bo chyba nie można mieć wątpliwości co do trafności Twojej uwagi.

Lecz nadal pozostaję przy swoim zdaniu, że taki system byłby bardziej odpowiedni. Częściej udzielam się na forach międzynarodowych, czy to na forum eulera, american math society czy klubu szacowego e4ec i tam naprawdę trafne posty spotykają się z uznaniem. Jest także powód dla którego nie ma czegoś takiego jak ujemne punkty prestiżu. W tym przypadku nawet cholernie zawistny Polak jedyne co mógłby zrobić to... nie przyznać punktu.

Oczywiście godzę się z tym, że mogę Ciebie nie przekonać. Jednak uważam, że ten system jest bardziej naturalny niż systemy oparte na ilości postów czy czasu spędzonego jako zalogowany użytkownik na forum. Powiedzmy, że jestem na forum, na którym nigdy wcześniej nie byłem. Zadaję jakieś pytanie i otrzymuję parę odpowiedzi. Jako najbardziej pewną przyjmuję tą, którą napisał użykownik o wyższej randze. A więc oczekuję, że pisze on mądre, przemyślane posty, a nie, że pisze dużo.

Z drugiej strony można też postawić na staż danego użytkownika lub ilość jego postów, tylko co wtedy miałaby oznaczać ta ranga? Za przychodzenie do pracy i odwalanie średniej roboty awansu nie dostajemy, nie? :)

A jak jest w tych zagranicznych forach w przypadku sytuacji gdy komuś pomożesz? Wydaję mi się, że awans powinien być m.in. za pomaganie np. jakby ktoś utknął na jakimś etapie gry albo zastanawiał się jaki sprzęt komputerowy kupić ,etc. Czyli co? Dostawać awans jedynie za takie rzeczy ?

W sumie może to spowodować większą jakość postów, bo ludzie będą starali się pomagać nawzajem, o ile liczą na awans na forum .


url
 
 
na każdy temat
 
 
Odpowiedź na posta gpg.wiercioch (2012-07-12, 02:46:08)

Nie mam propozycji co do nazw rang, ale chciałbym rozwinąć myśl elwis.molo. Według mnie rangi powinny być przyznawane za ilość punktów, kudos, przyznawanych przez innych użykowników. Nie powinno nikomu zależeć na ogólnej aktywności a na trafnych wypowiedziach, opiniach. Chciałbym zauważyć, że np. w projecteuler.net czy polskim max3d.pl ilość punktów reputacji jaką dany użykownik może przyznać jest zależna od jego rangi i dodatkowo jest ograniczono czasowo. Takie działanie powoduje, że kudosy są szanowane przez osoby je przyznające.

Gdyby taki system został wprowadzony progi potrzebne do uzyskania kolejnej rangi mogłyby byś sotsunkowo niskie. I tak błyskotliwy forumowicz, który swoimi postami wzbudza uznanie szybko mógłby zdoyć wysoką rangę, a idiota, który jedynie siedzi 17 godzin na dobę na forum i klepie durne, oklepane teksty pozostanie noobem z najniższą rangą na wieki.

Puntky powinny być przyznawane również za trafne komentarze gier, na razie na profilach gier wieje pustką, a może to jedynie moje wrażenie. Oczywiście trafność opinii powinna zostać oceniona przez pozostałych graczy.

Tak, ale wtedy taki forumowicz zostaje na łasce i nie łasce innych użytkowników, a wiadomo Polak Polakowi chętnie by kija w tyłek wsadził przy odpowiedniej okazji. Oczywiście nie chcę generalizować, ale ten sytem ma zalety , jak i wady. Trzeba się dobrze zastanowić nad czymś takim.


url
 
 
o grach
 
 

Rzeczywiście, ten nowy MoH może być dobry. Podoba mi się, że można grać Gromem. Bardzo , bardzo rzadko mamy okazję grać rodakiem w jakiejś zagranicznej grze.

 


url
 
 
na każdy temat
 
 
Odpowiedź na posta Kuba (2012-07-11, 13:34:03)

Ogólnie to ja bym proponował wprowadzić podział na rangi. Dla tych aktywnie SWAPujących i dla tych co wolą wypowiadać się na forum.  Nie wiem jakby to wyglądało od strony technicznej, ale spróbować można.

 

Dla przykładu  

1-5 wymian : Młodszy SWAP'owicz

i dla forum  :

1-10 postów : Młodszy pisarz.

 

Oczywiście proszę się nie sugerować tymi rangami, ponieważ są one wymyślane na szybko tak, aby zobrazować o co mniej więcej mi chodzi, głownie chodziło mi o podrzucenie pomysłu. 

 

Pozdrawiam.

Dobry pomysł. Wtedy każdy wie kto się w czym "specjalizuje", na czym się skupia. Ja osobiście wolę uczestniczyć w życiu forum, nigdy jeszcze nie wymieniałem się grą. Może kiedyś spróbuje. :)

SWAP'owicz to z czymś mi się kojarzy ;D


url
 
 
na każdy temat
 
 

Ok, to niech będzie moja pierwsza propozycja. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale proponuje nazewncitwa , jak z jakiejś akademii magii ;) .

1-  Początkujący

2- Adept

3- Doświadczony Adept

4- Wtajemniczony

5- Starszy Kręgu

6- Mistrz

Zastanawiam się nad możliwością wyboru na poz. 7 własnego tytułu.  Niech na razie będzie, to przykładowe nazewnictwo :) .


url
 
 
na każdy temat
 
 

Jeśli chodzi o ten system awansu, to powinien liczyć się staź na forum, liczba postów oraz ogólna aktywność .

Na gram.pl jest tak poronione, że tam trzeba nie wiadomo ile tych postów w jednym dniu napisać, żeby w przyszłości liczyć na ten awans. Kwestia nazw tytułów, to na razie nie wiem, jakie były by ciekawe :) .

 Przy okazji. Jak się dodaje zdjęcie do avatara? Nie widzę nigdzie opcji dodania. Myślałem, że jak kliknę na avatar ,to pojawi się taka możliowść, ale nie bardzo.

data ostatniej edycji: 2012-07-11, 10:18:45

url
 
 
na każdy temat
 
 

To świetnie! Mam nadzieję tylko, że będzie cały ten system przydzielania tytułów w miarę sensowny, bo na gram.pl się mocno rozczarowałem :) .

 


url
 
 
na każdy temat
 
 

Będą jakieś tytuły dla użytkowników  , jak na forum gram.pl ? Na gram.pl przestałem się udzielać, bo mają chory system awansu. Zresztą od dawna już z zakupów u nich, przesiadłem się na wasz sklep :) .

data ostatniej edycji: 2012-07-11, 08:55:58

url
 
 
 
  1 ... 1 2 3 4 ... 4  
 
 
 
Copyright © 2011 by Cenega Poland Sp. z o.o. All rights reserved.
Kreacja & wdrożenie: agencja interaktywna okinet
anon.
Nick
   

ładowanie
okna chat